SZKOŁA PODSTAWOWA

"Niektóre dzieci tak lubią szkołę, że chcą w niej pozostać przez całe życie (...)" to pierwsza część zdania, które powiedział kiedyś Hugo Steinhaus.

 

Idąc przez życie z tą maksymą daję dzieciom u siebie w szkole takie podejście i możliwości, by w weekend zdążyły zatęsknić za zajęciami. Nie chodzi tu tylko o pracę na relacjach z moimi podopiecznymi. Przede wszystkim chcę im pokazywać, że matematyka nie jest osobną dziedziną nauki. Jest z nimi wszystkimi powiązana.

UŁAMKI

KSZTAŁTY

POMIAR

PROCENTY

DZIAŁANIA

GIMNAZJUM

Około 13. roku życia zaczynamy tracić w mózgu połączenia neuronalne, w bardzo specyficzny sposób. Dzieje się tak przez cały okres dojrzewania. U nastolatków jest to szczególnie dotkliwe i często dla nas oraz dla nich samych niezrozumiałe.

Z pomocą neurodydaktyki możemy sprawnie przejść przez ten proces w taki sposób, by każda ze stron była zadowolona. To jednak dopiero początek przygody z biologią ewolucyjną...

RÓWNANIA

STATYSTYKA

PROPORCJE

PRZESTRZEŃ

DZIAŁANIA

LICEUM

Ten kilkuletni czas może być wspaniałą przygodą lub wielką traumą w naszym życiu. Sytuacja edukacyjna w naszym kraju dynamicznie się zmienia, a wraz z nią nauczyciele. Jest to powód do tego, by naprawdę dobrze się zastanowić nad priorytetami w swoim życiu.

Rachunek zdań, zbiory, kwantyfikatory i logarytmy to początek matematyki w liceum. Nie pozwólcie, by te słowa, które kryją pod sobą całkiem proste rzeczy doprowadzały Was do codziennych frustracji.

GRANICE

TRYGONOMETRIA

PRAWDOPODOBIEŃSTWO

FUNKCJE

DZIAŁANIA

STUDIA

Tęsknisz za maturą i sprawdzianami z funkcji kwadratowej prawda? Teraz matematyka nie przypomina tego co robiliście do tej pory na lekcjach i w ogóle dowiedziałeś się, że większość z tych rzeczy to było kłamstwo...


Wyobraź sobie, że granice nie są dla Ciebie żadną granicą, całki tak proste jak dodawanie, a pochodne robisz na rozgrzewkę przed porannym bieganiem. Wszystkie te rzeczy z odpowiednim nastawieniem, poparte solidnym przygotowaniem - są możliwe.

Listy zadań
Książki dla studentów
Poradnik Studencki
Kolokwia i egzaminy

LICZBY ZESPOLONE

CAŁKI

RÓŻNICZKI

SZEREGI

MACIERZE