LISTY ZADAŃ

Poniżej zamieszczam napisane przeze mnie listy zadań. Są one jednak przeznaczone w szczególności dla uczniów Małej Uczelni, więc przedstawiony w nich poziom zadań jest zdecydowanie wykraczający poza podstawę programową. Jako, że nie uważam, iż przy prawidłowym podejściu nauczyciela podstawa mogłaby dla kogokolwiek stanowić wyzwanie. Zachęcam, zatem do próby podjęcia walki, nawet w przypadku, gdy czegoś za pierwszym razem nie zrozumiecie. Powodzenia!

Jeszcze jedno...

Do zadań nie ma przedstawionych rozwiązań. Są tylko ich treści. W nauce nie chodzi zawsze o podanie dobrego wyniku. Każdy może przecież popełnić błąd. Proszę, podejdźcie do tego, jak do próby rozwiązania problemu. Na co dzień się z nimi zmagacie. Przyjemność jaka płynie z rozwiązania ich samemu jest gwarantowana i biorę za to odpowiedzialność. Listy mają zróżnicowany poziom, więc zalecam robić je po kolei.

Jeszcze drugie...

Wewnątrz każdej z list znajdziecie zadania z przekroju całej matematyki, fizyki i chemii. Czasem również z innych szkolnych przedmiotów. Nie widzę bowiem powodu, żeby ograniczać się do nauki matematyki jako czystej abstrakcji. Mam nadzieję, że w ten sposób odpowiem choć części z Was, po co jest nam matematyka i gdzie ją zastosować? Jeżeli jednak nie uda mi się... to jestem przekonany, że niektóre zadania będą chociaż zabawne. 

LISTA 23
LISTA 24

EFEKTY:

MNIEJ BŁĘDÓW 

ILOŚĆ:

1 LISTA / TYDZIEŃ

CZAS:

~ 15 MINUT DZIENNIE

FORMA:

INDYWIDUALNA

MIEJSCE:

GDZIE CHCESZ