KSIĄŻKI

Mówi się, że ludzie sukcesu czytają codziennie. Co do pierwszego, to uważam, że dla każdego sukces może oznaczać coś zupełnie odmiennego. Co do drugiego zgadzam się. Na chwilę obecną nie istnieje żaden substytut czytania. Jest to zatem unikatowa umiejętność, którą warto praktykować. Rozwija nie tylko naszą wyobraźnię, ale również poszerza wiedzę, zgłębia zrozumienie wielu rzeczy oraz jako umiejętność nie do zastąpienia, daje po prostu przyjemność. Do wszystkiego trzeba jednak podchodzić z umiarem, więc uważajcie...

Nie wszyscy jednak lubią tę czynność i chcą z własnej woli czytać - małe dzieci w szczególności. Jako rodzice nie musicie się martwić. Jako dzieci nie musicie odczuwać z tego powodu frustracji. Skoro tej czynności nie da się niczym zastąpić, to w rozwiniętym społeczeństwie jest to niezbędna umiejętność do funkcjonowania. Każdy zatem prędzej czy później opanuje tę umiejętność. Oczywistością jest fakt, że nie da się przeczytać wszystkich książek na świecie. Warto jednak zerknąć na te, które rozwiną nasze pasje.

Krótka rada: niekoniecznie czytajcie całe książki. Jeżeli Was jakaś lektura nie zainteresuje, proponuję ją zostawić. Być może w przyszłości do niej wrócicie. Przed przeczytaniem zawsze warto zerknąć na spis treści. Pozwala to zaoszczędzić czas. Dobrym nawykiem jest również kilkuminutowe, powierzchowne przeglądnięcie całej książki. Dzięki tej czynności ma się ogólny pogląd na całość treści zawartych w środku. Wybrane przeze mnie książki uważam za wzbudzające ciekawość. Polecam je również czytać dzieciom na dobranoc.

*.pdf ~3.2MB

*.pdf ~1.0MB

*.pdf ~25MB

*.mp3 ~95MB

*.pdf ~1.0MB

*.pdf ~1.3MB

*.epub ~7.5MB

*.pdf ~8.0MB

*.pdf ~38MB

CZAS:

0.5 - 1 h  / DZIEŃ

KOSZT KSIĄŻKI:

DO PRZEŁKNIĘCIA

MIEJSCE:

GDZIE CHCESZ

FORMA:

DOWOLNA

EFEKTY:

SAMI ZOBACZYCIE

PRZYPOMINAM, ŻE ZGODNIE Z POLSKIM PRAWEM, PLIKI OBJĘTE PRAWAMI AUTORSKIMI WOLNO ZGRYWAĆ Z SIECI, ALE NALEŻY USUNĄĆ JE W CIĄGU 24 GODZIN OD ICH POBRANIA. NIE PONOSZĘ ŻADNEJ ODPOWIEDZIALNOŚCI ZA NIEZGODNE Z PRAWEM WYKORZYSTYWANIE ZASOBÓW ZNAJDUJĄCYCH SIĘ NA TEJ STRONIE. WSZYSTKIE PLIKI ŚCIĄGACIE NA WŁASNĄ ODPOWIEDZIALNOŚĆ.